Skip to main content

Bajki przeciwbólowe

Kiedy maluch doświadcza bólu, jego świat staje na głowie. Bezradnie szuka przyczyny i miejsca, a jednocześnie czuje się zagubiony i niespokojny. Rola rodziców i opiekunów w takiej sytuacji jest kluczowa – nie tylko powinni uśmierzyć ból, ale także zadbać o emocjonalne potrzeby dziecka.

Z tej okazji stworzyliśmy unikalne „przeciwbólowe bajki”, które pomogą uspokoić i dodać otuchy każdemu brzdącowi zmagającemu się z aftami.

Nasze bajki są dostępne w formie audiobooka, czytane przez jedną z ulubionych postaci najmłodszych – Elsę z Krainy Lodu, w którą wciela się Katarzyna Łaska. Autorką tekstu jest Magdalena Mendel, zaś merytoryczny wkład zapewniła ceniona psycholog dziecięca, Aleksandra Belta-Iwacz znana na Instagramie jako „Mamologia”.

Bajki zostały podzielone na cztery grupy wiekowe tak, żeby każde dziecko znalazło coś dla siebie – dla maluchów od 3 roku życia, dla przedszkolaków w wieku 4-5 lat, dla dzieci w wieku 6-7 lat oraz dla starszaków w wieku 8-9 lat.

Daj swojemu dziecku prezent, który pomoże mu poczuć się lepiej i odprężyć w trudnych chwilach.

Spraw, by jego walka z bólem była mniej przerażająca,
a sam proces zdrowienia bardziej przyjemny.

Przygody ciekawskiego Antosia

Autor: Magda Mendel
Wsparcie merytoryczne: psycholog dziecięca Aleksandra Belta-Iwacz
Czyta: Katarzyna Łaska
Lektura polecana dla dzieci w wieku 3 lat.

Antoś to bardzo ciekawy świata chłopczyk. Kiedy nuda zaczyna wkradać się do zabawy, on od razu wymyśla nowy przepis na zabawę. Raz zainteresował się torebką mamy, a dokładniej kremem do rąk, który został przez niego rozsmarowany w całym salonie! A innym razem dorwał się do swojego pluszowego miśka, którego przez przypadek rozpruł.

Chłopiec bardzo lubił eksperymenty. Pewnego razu pogryzł znaleziony patyczek, zjadł chrupka, który spadł na ziemię oraz polizał rączkę po zabawie w piaskownicy! Tego samego dnia przy obiedzie wyskoczyła mu afta i choć bardzo miał ochotę na domową zupkę, nie mógł jej zjeść. Na szczęście mama Antosia miała w kuchni pewien czarodziejski żel.

Bajka „Przygody ciekawskiego Antosia” to zabawna opowieść o ciekawskim chłopczyku, która pokazuje, że rozrabianie ma swoje konsekwencje a słuchanie mamy, na dłuższą metę się opłaca!

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu jest zawsze ekscytujący. Dzieciaki biegają, bawią się w promieniach ciepłego słoneczka, a ptaki śpiewają radośnie. Jednak główna bohaterka Ula jako jedyna nie była szczęśliwa. Powodem okazała się afta, która dała o sobie znać w porze obiadowej!

Ula czekała na mamę, żeby wrócić do domu… tymczasem na popołudniowej drzemce, dzieje się coś niezwykłego! Ula trafia do innego świata, świata Milusiątek, które jak się okazuje, są w ogromnym niebezpieczeństwie. Dziewczynka postanawia pomóc swoim nowym przyjaciołom i rusza w podróż, aby odzyskać skradzione kryształy mocy i uwolnić krainę od Odora Groźnego.

„Ula w krainie milusiątek” to bajka autorstwa Magdy Mendel, która jest wypełniona magią, przyjaźnią i odwagą. Krótka historia pokazuje dzieciom, jak wspólna walka przezwycięża zło.

Ula w krainie Milusiątek

Autor: Magda Mendel
Wsparcie merytoryczne: psycholog dziecięca Aleksandra Belta-Iwacz
Czyta: Katarzyna Łaska
Lektura polecana dla dzieci w wieku 5 lat.

Zosia na tropie przygody

Autor: Magda Mendel
Wsparcie merytoryczne: psycholog dziecięca Aleksandra Belta-Iwacz
Czyta: Katarzyna Łaska
Lektura polecana dla dzieci w wieku 7 lat.

Wreszcie nastały wakacje! To najlepszy okres dla takich odkrywców jak Zosia! Dziewczynka wraz z rodzicami w upalny dzień ruszyła na Bałtycką przygodę. Zatrzymali się w hotelu z mnóstwem atrakcji, takich jak wymyślne zjeżdżalnie wodne oraz hawajski festiwal smaków.

Pewnego dnia, Zosia po sporej dawce zabawy na plaży i oglądaniu morskich stworzonek, potwornie zgłodniała! Na szczęście przechodziła z rodzicami obok targu z owocami. Poprosiła mamę o winogrona, które miała zjeść dopiero, jak zostaną umyte. Jednak Zosia oszukała rodziców i zjadła nieumyte owoce. Krótko po tym wydarzeniu wyskoczyła jej afta! Na szczęście mama Zosi znała odpowiedni żel z apteki.

Bajka autorstwa Magdy Mendel to krótka opowieść, która pokazuje, że ukrywanie problemu przed rodzicami jest niewłaściwe i prowadzi do kłopotów!

Za opracowanie merytorycznie odpowiada psycholog dziecięca Aleksandra Belta-Iwacz.

Sobota miała być najważniejszym dniem dla młodego Franka i jego kariery piłkarskiej! Chłopiec i jego drużyna mieli zagrać mecz o puchar miasta. Jednak tego ranka, nie wszystko poszło w dobrą stronę. Franek załapał aftę. Bał się, że nie poradzi sobie na boisku i przegra mecz, ale jego tata bardzo go wspierał.

Na boisku nie mógł się skupić, ból okazał się mocnym przeciwnikiem. Nagle stało się coś niespodziewanego! Przeciwna drużyna zyskała gola. Zrozpaczony Franek opowiedział trenerowi oraz rodzicom o afcie. Czy chłopiec po otrzymaniu żelu na afty odzyska motywację i zapewni swojej drużynie zwycięstwo?

Bajka „Franek i jego drużyna” pokazuje dzieciom, że w trudnych sytuacjach dobrze jest prosić o pomoc. Historia autorstwa Magdaleny Mendel uczy magii współpracy, która zawsze doprowadza do zwycięstwa!

Franek i jego drużyna

Autor: Magda Mendel
Wsparcie merytoryczne: psycholog dziecięca Aleksandra Belta-Iwacz
Czyta: Katarzyna Łaska
Lektura polecana dla dzieci w wieku 9 lat.